Yhteystiedot

Aerial Oy

Toimisto

PL 22, Pietolankatu 9 A, 04401 Järvenpää (Kartta)
Tel. 09 2790 120 (vaihde)
Fax 09 2910 210

Aukioloajat
08:00 – 16:00

Varasto/Nouto

Neulakatu 3, 04400 Järvenpää (Kartta)

Aukioloajat
Ma-To 06:00 – 15:45 Pe 06:00 – 14:45

Henkilöstö
Kari Tiihonen, M.Sc
Managing director
• Management
• Sales
• Design
Tel. +358 9 2790 1227
Fax +358 9 2910 210

kari.tiihonen@aerial.fi

Arno Tiihonen, B. Sc
R&D Engineer
• Technical sales
• Design (mast products)
Tel. +358 9 2790 1224
Fax +358 9 2910 210

arno.tiihonen@aerial.fi

Hannu Huhtamaa, B.Sc
R&D Engineer
• Design (antenna products)
• Technical sales
Tel. +358 9 2790 1250
Fax +358 9 2790 1270
hannu.huhtamaa@aerial.fi

Marko Kentta 
Foreman
• Mast installations
• Supervision of work
Mob. +358 50 501 3646
marko.kentta@aerial.fi

Hannu Sneck
Purchasing
Tel. +358 9 2790 1242
Fax +358 9 2790 1260
hannu.sneck@aerial.fi

Irmeli Mölsä
Office secretary
• Office
• Accounting
• Salaries
Tel. +358 9 2790 1221
Fax +358 9 2910 210
irmeli.molsa@aerial.fi

Sini Friman
Office secretary
• Office
• Accounting
Tel. +358 9 2790 1222
Fax +358 9 2910 210
sini.friman@aerial.fi

Kristian Tiihonen, M.Sc
R&D Engineer
• Management
• Sales (antenna products)
• Design
Tel. +358 9 2790 1223
Fax +358 9 2910 210

kristian.tiihonen@aerial.fi

Timo Friman, B.Sc
Sales manager
• Sales (mast products)
Tel. +358 9 2790 1231
Fax +358 9 2910 210
timo.friman@aerial.fi

Erkki Paavolainen, B.Sc
R&D Engineer
• Production measurements
Tel. +358 9 2790 1255
Fax +358 9 2790 1270
erkki.paavolainen@aerial.fi

Aki Mäenpää, B.Sc
Supervision of work
Tel. +358 9 2790 1234
Fax +358 9 2790 1260
aki.maenpaa@aerial.fi

Vesa Laaksonen, B.Sc.
CAD-Engineer
• CAD-drawings
• Design
Tel. +358 9 2790 1251
Fax +358 9 2790 1260
vesa.laaksonen@aerial.fi

Maarit Palomäki
Office secretary
• Office
• Accounting
Tel. +358 9 2790 1220
Fax +358 9 2910 210
maarit.palomaki@aerial.fi

Jälleenmyyjät
Sweden

Elektronik AB Radiomaster
Siriusvägen 6
135 47 Tyresö

SWEDEN
http://www.radiomaster.se
firstname.surname@radiomaster.se
Tel. +46 8 712 0060
Fax +46 8 742 8421

Denmark

Ole B. Skipper A/S
Baldersbuen 29 A
2640 Hedehusene
DENMARK
Tel. +45 46 555 959
Fax +45 46 555 919

Norway

VHF communication As
John G. Mattesonsvei 3
0611 OSLO
NORWAY
http://www.vhf.no
mailto:post@vhf.no
Tel. +47 22 755 210
Fax +47 22 755 217

Germany

VSE IT & Media GmbH
Bernhard Voelcker
Director
Auf der Bruecke 8
86655 Harburg
Tel.: +49 9080 9677-0
Fax: +49 9080 9677-66
Mobile: +49 1761 96770 20
E-mail: bv@vse-it-media.de
www.vse-it-media.de

Gewerbepark Ost 8
D-86690 Mertingen
Telephone: +49(0)9078.91294-0
Fax: +49(0)9078.91294-70
Email: info@mts-systemtechnik.de
Internet: www.mts-systemtechnik.de

Angel Morales
ORION SPACE SL
Phone/fax +34 91 293 85 06
Mobile       + 34 609 09 60 11
http://www.orion-space.com
E-mail:   amoralesl@auna.com
angel@orion-space.com

Spain

Angel Morales
ORION SPACE SL
Phone/fax +34 91 293 85 06
Mobile       + 34 609 09 60 11
http://www.orion-space.com
E-mail:   amoralesl@auna.com
angel@orion-space.com

Russia

Yuri D. Rotenko, Mag.Sc.,Ass.Prof.
Aerial Oy Representative
P.O.Box 600
198206 St.Petersburg
RUSSIA
http://ua1go@ltg.ru
mailto:aerial@peterlink.ru
Tel. +7(812)144-9218
Fax +7(812)144-9218

T-Helper
125 Warshawskoe shosse
Moscow 113587
RUSSIA
Tel. +7 095 742 3444
Fax +7 095 742 3400
http://www.t-helper.ru
radio@t-helper.msk.ru

Saileks Ltd
Sq. Lenin 3
195009 St. Petersburg
RUSSIA
http://www.saileks.spb.ru
saileks@saileks.spb.ru
Tel. +7 812 542 8888
Fax +7 812 542 7333

Portugal

Omnitecnica S.A.
Estrada de Alfragide
2720 Amadora Lisboa
PORTUGAL
http://www.omnitecnica.pt
mailto:comerciais@omnitecnica.pt
Tel. +351 1 472 1200
Fax +351 1 472 1270

Estonia

3K Group – Kadarpik ja Kaljumäe Oy
Sepise 18/20
11415 Tallinn
ESTONIA
http://www.3kgroup.ee
mailto:info@3KGroup.ee
Tel. +372 6055 444
Fax +372 6055 443

Israel

Moshe Szekatch
4 Meir Yaari Str.
Tel Aviv,6937104
Israel
Tel(M):972-50-6351111
Fax/Tel:972-3-6990526
Email: moshe-sz@bezeqint.net
Skype: moshe-sz

Yhteydenottolomake

Tämä lomake lähetetään asiakaspalvelutiimille, joka on sinuun yhteydessä seuraavan kahden työpäivän kuluessa.

Nimi *

Sähköposti *

Puhelinnumero

Viesti *